2009. június 13., szombat

TUDATOS SZERELEM

Philippa - 2009.06.13 10:50
Az Új Világban minden tudatossá kell legyen, amiket megélünk.

Bizonyára sokan emlékeznek olyan élethelyzeteikre, amikor valamilyen rejtélyes okból kifolyólag sikerült megoldani egy-egy nehézséget.
Ráfogtuk a szerencsénkre, őrangyalaink vagy Isten segítségére. Ilyenkor ösztönösen cselekedtünk – helyesen.
Az Új Világban is adódnak nehéz helyzetek. De egyre inkább tudatosul bennünk, mit és miért cselekedtünk.
Először lehet, hogy csak évekkel a minket próbára tevő történés után értjük meg, mi történt velünk. Aztán ez az időszak – a MEGÉRTÉS időszaka – egyre rövidebb lesz. MEG – ÉR – TÜNK az értelemre. Hogy egyre hamarabb tudatosuljon bennünk, mi történik velünk és miért. Már nem ösztönből cselekszünk. Nem is észből. A cselekedeteink lélekből indulnak, és elménk érzelmeinket átvilágítva a tudatunkba integrálja a felismeréseket. Miért írtam, hogy a szerelem tudatos lehet? Mert így van. Most élem és értem meg ezt az új szerelmet.
Jönnek a próbatételek keményen, és egyre hamarabb tudatosul bennem, miért történik és mire jó ez nekem.
Csodálatos érzés. A teljes lényem éli a szerelmet, és ez a szerelem nem holmi rózsaszín ködbe burkolózott, illuzórikus, hamar elillanó vattacukor-érzés, hanem rengeteg tudással gazdagító, testem-lelkem építő, átható, feltöltő, folyamatosan megújító ÉRZ – ELEM. S nemcsak a másik fél iránt érzem. Belefér minden, az EGÉSZ MINDENSÉG. Még Te is, aki most olvasod írásom, és esetleg mosolyogsz még rajta. Az ember azt neveti ki, amit még nem ért. De meg fogod élni Te is, és elkerülhetetlenül belesodródsz a legmagasztosabb létformába itt a Földön, a Szerelem Univerzumába.
Bizony, belőlünk indul ki, MI TEREMTJÜK. Azzal, hogy megengedjük Istennek, hogy rajtunk keresztül kinyilvánítsa új teremtését.

2009. május 24., vasárnap

EGY ANGYAL IGAZ TÖRTÉNETE

Philippa - 2009.05.22 19:27
Különös angyalt teremtett Isten fényből, szeretetből, s végtelen szerelemből. Mikor elkészült, gyönyörködve nézte művét, s így szólt hozzá:
- Angyalom! Megbízlak egy feladattal. A Szerelem Univerzumát a megvalósulásba fordítom. Te leszel ennek irányítója itt az Égben. Feladatod, hogy az Anyagba merült társaidat segítsd, ellásd a megfelelő erővel, s felügyeld a SZER-ELEM szabad áramlását. Sok angyali segítőd van itt az Égben, s lent a Földön is. De különösen két lélekre figyelj! Ők horgonyozzák le teremtésemet. Szerelmet adtam szívükbe egymás iránt. Segítsd őket!
Egy férfi és egy nő volt, kiket az angyal segített. Feladatuk volt életeken keresztül, hogy megéljék a szerelem negatív oldalát. Elvégezték feladatukat, s az Isten által rendelt időben egymásra kellett volna találniuk.
Az Angyal, a Szerelem Angyala végtelen szeretettel viseltetett a két lélek iránt. Segítette őket. Hatalmas erőket engedett Isten segítségével a Világba, hogy a két szerelmes egymásra találhasson.
De erre a hatalmas energiára felfigyelt a másik oldal is. A Sötétség felől gyülekeztek az erők, s igyekeztek akadályozni a két szerelmes egymásra találását. A tét nagy volt. Ha egymásra találnak, megvalósulhat a Földön Isten Országa, s ezt a Sötétség nem engedhette, hatalmát igyekezett megtartani, így minden erejét latba vetve támadta a két fénylényt, akik a szerelmet lehorgonyozták a Világban.
Az Angyal hiába próbálkozott, a Szerelem erejét odalent már nem bírták megtartani. Félelem, düh, keserűség lett belőle. A fiú már nem vállalta a feladatot.
Isten figyelte a játszmát, s látta a lány fájdalmát, aki kész volt a feladatra, de a fiú nélkül nem tudott mit tenni. Istennek ekkor támadt egy ötlete. A fiú lelkét és a lány lelkéből egy részt az Angyalba költöztette, s leküldte a Földre, találja meg a lányt, s segítsen neki a Valódi Egyetlen Igaz Szerelmet megvalósítani.
Az Angyal nehéz feladatot kapott. Jelen kellett lennie egyszerre az Égben s a Földön. Hogy a kettőt egybeolvassza.
Eleinte csak álmában látogatta meg a lányt. Segített neki a fájdalmakat leoldani. Később, mikor a lány megerősödött, asztráltestükben találkoztak éjszakánként. Az Angyal segítette a lány testének, lelkének megújulását. Isten segítségével felkészítette a vele való egyesülésre.
Gyengéden szerette – Isten iránti szeretetből, s a feladat iránti elkötelezettségből, és mélységes mély tiszteletből a lány tisztasága, és lelkének nagysága előtt.
A lány lelke megújult, s a teste is változáson esett át.
Az Angyal megtalálta őt a Világban is, s tanította, edzette szellemét is. Már nagyon közel voltak egymáshoz.
Isten látta őket, s fellobbantotta az Örök Szerelem Lángját szívükben, egymás iránt. De ekkor a Sötét Oldal újabb támadásba lendült. Megtámadták a két fiatalt. A fiú tudatára a felejtés fátylát borították. Próbálták elérni, hogy felejtse el feladatát, s a lányt is, mintha sosem ismerte volna. Akaratát maguk felé fordították. Hiúságát felerősítették, egóját megnövelték. A lányt testében támadták; betegséget, erőtlenséget bocsátva rá.
Nem győzhettek. A lány szívében lévő Örök Szerelem Forrásához nem férhettek hozzá; a lány felismerte mesterkedéseiket, s Istenbe kapaszkodva lerázta magáról az illúziókat.
Felismerte az Angyalt, s benne az Örök Szerelmet, azt, akit mellérendeltek, neki teremtettek. Az Angyal földi megtestesülése is kereste a kapcsolatot Istennel, de már nagyon elfáradt az örökös harcban. Meghasonlott önmagával, egy része megtagadta a lányt, visszautasította.
De a lány tudta, ezt a szerelmet már nem veszítheti el. Ez az Örök Szerelem. Ezt kellett lehoznia a Földre.
Érezte, az Angyal szívében is jelen van ez a szerelem. S azt is tudta, hogy az Angyal a Sötétség illúzióit le fogja dobni magáról, s újra meglátja és felismeri majd őt s feladatukat.
Megértette, az IgaZIt nem lehet elveszíteni, mert az egyetlen valóság ennek létezése, a többi érzelem, ami a fájdalmakat, szenvedést, szomorúságot okozza, csak illúzió.

VALÓDI SZERELEM

Philippa - 2009.05.20 18:31
Szeretni akartam. És szenvedtem, mert nem kaptam meg, akit szerettem. Vagy ha megkaptam, NEM AZ volt, amire vágytam.
Akaratom illúziókat hozott létre. Megélhettem ezeket is, de boldoggá nem tettek. Most már felismertem:
A VALÓDI SZERELEM KEZDETTŐL FOGVA OTT VAN BENNEM!
Állandó, erős, fényes, simogató, boldogító.
Mikor már elfáradtam a szeretni akarásba, és megengedtem magamnak, hogy történjen az, aminek történnie kell, megvalósult a fizikai világban is számomra. Feltűnt valaki, akiben rögtön felismertem a valódit.
Bár először nem tudtam, mi az, amit érzek, de elemi erővel zúdult ki belőlem, szívemből valami. Az eszem tiltakozott ellene, de a lelkem tudta, kivel áll szemben. Megtaláltam – ezt sugározta folyamatosan. Az eszem persze vitatkozott vele.
És persze többször is nekilódult az eddig bejárt mintákat követni. Akarta őt szeretni. S ezzel illúziókat raktam rá is, magamra is. Ami ellen persze ő tiltakozott. Én meg az ő tiltakozása ellen tiltakoztam. Nevetséges, nem? Hát ilyen lüke voltam …
De most már értem is, nemcsak érzem. A valódi szerelem felépíti önmagát, ha hagyom, ha megengedem neki.
Tiszta szívvel bocsánatot kérek mindazoktól a szerelmeimtől, akiket akartam szeretni. Ezzel nemcsak magamnak okoztam fájdalmat, hanem nekik is.

ÁTTÖRÉS

Philippa - 2009.05.16 19:24
Beszélgetés a Szerelem Angyalával:
- Itt vagyok - mondja.
- Tudom, mi a feladatod. Hogy vigyázz rám. De nem szerethetsz engem szerelemmel?
- De igen – szégyenlősen lehajtja a fejét. – Tudod, pont azért küldtek hozzád, hogy megtanítsd nekem a szerelmet. Meg kell élnem nekem is.
- Te még eddig sosem élted meg?
- De igen. Próbáltam minden oldalát, csak még ezt nem, az Örök Szerelmet. Úgy, hogy jelen vagyok az Égben s a Földön egyszerre. Ez még új nekem.
- Hogyan taníthatnálak meg?
- Én mondjam meg neked?
- A fizikai lényed nem válaszol.
- Hát látod, épp ez az. Amire nem válaszol, AZT nem tudja. Arra tanítsd meg!
- Ellenáll.
- Törd át az ellenállását a szerelmeddel, ahogy eddig is tetted!
- Nem tudom, most mit tehetnék.
- A szerelem, az Örök Szerelem teremtő erő. Használd! Teremts vele!
- Neked?
- Mindenkinek.
- Már megtettem.
- Ne csak egyszer! Folyamatosan.
- … Nagyon szeretlek… Érzed?
- Igen. S ez a fizikai lényemet megzavarja. Mert nem tudja, mit kell ilyenkor tenni.
- Csak elfogadni. Feltételek nélkül.
- Ez olyan szép. De hogyan tudom megcsinálni?
- Te is tudsz teremteni a szerelemmel.
- Bennem nincs jelen az Örök Szerelem…
- BENNED?! A Szerelem Angyalában?! Ne viccelj!
- Tudom, kicsit morbid…
- Ezt felejtsd el! Mindenkiben jelen van minden.
- Te is tudod, hogy ez nem így van. A gyomokból hiányzik a lélek.
- Benned van lélek, fény, szerelem. És ott van az Örök Szerelem is. Érzem. És te is érzed. Csak te nem így hívod. Engedd működni! Szeress engem is vele! Szeresd át azt, ami nem tetszik bennem, ahogy én is átszeretem benned a félelmedet, az elutasításodat. S eltűnik, feloldódik benne minden rossz.
- … Ó, nagyon szeretlek… Ha ezt értem megteszed.
- Nemcsak érted. Mindenkiért… Hogy végre felszabadulhasson mindenki. És szabadon szerethessen mindenki.
- Köszönöm, neked!
- Én is neked, szerelmem…

2009. május 23., szombat

A KEZDET ÉS A VÉG

Philippa - 2008.12.29 16:32
Valahol téren és időn kívül, Isten Országában.
Isten magához hívat két tiszta lelket, két munkatársát, akikkel együtt országában dolgozik, és ezeket a szavakat intézi hozzájuk: - Menjetek! Országomban végzett munkátokat folytassátok a Földön! A Szerelem Univerzumát hívtam a megvalósulásba általatok, ezen dolgoztam veletek. Nagy feladatot bízok rátok. Merüljetek le az Anyagba, s horgonyozzátok le az Új Teremtést, a Szerelem Univerzumát!
A két tiszta lélek egymásba feledkezve, lélekben Isten által egymáshoz kötve, végtelen szerelemmel egymáshoz fűződve végezte eddig munkáját Isten Országában. A pillantás, amit váltanak végtelen bizalmat, türelmet árul el, s annak bizonyosságát, hogy a rájuk bízott feladatot könnyedén véghez tudják vinni.
Isten látja a két lélek egymáshoz való bizalmát, s ezt mondja nekik: - Próbára teszlek benneteket. Ismerem egymás iránt érzett érzelmeiteket. ÉN adtam szívetekbe. Le kell merülnötök az ellentétes érzelmekbe, a szerelem negatív tartományába, a legmélyebb, legsűrűbb iszapba, hogy a horgony bizonyosan megtartsa az új univerzumot. Ha csak a felszínhez, a legmagasabbrendű pozitív érzelemhez rögzítenétek, nem lenne biztonságban az egy-ség. Elemeire hullana szét minden, elsodródna, szétzúzódna. Olyan szerelmet kaptatok tőlem, ami kibírja a legerősebb nyomást is. Elpusztíthatatlan, örök szerelemmel élhettek egymás iránt, még akkor is, ha a negatív tartományban épp nem vagytok egymás mellett. Még akkor is, ha tudatotok ezt a szerelmet elkendőzi, elbújtatja, ha falakat épít elmétek félelemből szerelmetek köré. Ezt a szerelmet nem veheti el tőletek senki. A két lélek könnyűnek érzi a feladatot. Igen. Ott, téren és időn kívül, Isten Országában, a Fényben minden könnyűnek tűnik. Csak itt a Földön nehéz. A két lélek elindul útján. Már a legelső lépésnél elszakadnak egymástól, és nem értik, miért. Hiszen ők együtt, kéz a kézben akarták végigcsinálni.
Útjuk során rengeteg illúzióval, megtévesztéssel találkoznak. Már nem ismerik fel egymást, közéjük álltak a földi erők teremtményei, hogy erejükből merítsenek, fényükben fürödjenek, önző céljaikra felhasználhassák őket.
Úgy érzik, elveszítették egymást végleg, így saját lelkükből teremtenek maguknak társat. Kettéválnak, négyfelé hasadnak. Egy ideig ezekkel a társaikkal vannak elfoglalva. Elkábítja őket az azonosság érzése. Úgy érzik, velük egészülnek ki.
Minden egyes életükben jelen van a másik is, de nem ismerik fel egymást, saját lelkükből teremtett társaik elvonják figyelmüket, lekötik energiáikat. Ezek a társak is élik emberi életüket; családot alapítanak, gyerekeket nemzenek. Isten figyeli őket útjukon. Mikor érzékeli, hogy a két lélek a legmélyebb tartományban van érzelmileg, tudja, hogy elvégezték a rájuk bízott feladatot, s szívükben elindítja a visszatérés, s egymásra találás lehetőségét. De ebben is próbára teszi őket. A visszatérés sem egyszerű.
Ha akarja a két lélek, nem fog létrejönni sem a visszatérés, sem az egymásra találás. Csak akkor, ha Istentől ezt elfogadja. Csak ha hagyja megtörténni, s nem akarja, hogy megtörténjen. Az akarat lehúzza, leragasztja őket a legmélyebb ponton. Az Istenben való bizalom és hit, ami felemeli és eloldja őket az akarattól. Csak Isten által találhatnak egymásra, s Isten kegyelméből még a Földön megadatik ez nekik. Csupán rajtuk áll, hogy a félelem mögé bújnak-e továbbra is a szerelem és a boldogság elől, vagy elfogadják és megvalósítják Isten tervét. Hogy örökre leragadnak a legmélyebb ponton, vagy örökre felemelkednek Isten Országába. Ha a Földön találnak egymásra, megvalósíthatják Isten Országát a teremtett világban…
Isten mosolyog. Amit a két léleknek nem árult el, az eredeti terv éppen ez volt. Hogy Isten Országa az Anyagban is megvalósuljon. S a Szerelem Univerzumának lehorgonyzása csak eszköz ehhez, csak egyetlen része a Nagy Mű számtalan megvalósulásának, melynek TE IS RÉSZE VAGY! De a két lélekre épp ezt bízta, nekik csak ez működik, csak ebben találhatnak boldogságra.
Ha ott lent ezek ketten felismerik, hogy egymáshoz tartoznak, Isten számára jel, hogy a Föld elbírja azt az erőt, ami Isten Országának megvalósulását létrehozza a Földön. S akkor már nem nekik kell visszatérniük, hanem az Ég költözik le a Földre…

2009. május 16., szombat

AZ ÚJ SZERELEM

Philippa - 2009.05.13 18:27
Már napok óta érzem, hogy valami nagy sebességgel történik. A Szerelem Angyala már mindennapos vendégem. Magától látogat meg mostanában, de most én hívtam. - Kérlek, beszélj velem!
- Itt vagyok. Hallgatlak. Kérdezz!
- Kezdem érteni az új szerelmet. Elindult szívemben az Örök Szerelem Forrása. Felismertem segítségével az örök szerelmemet, és sugárzom mindenki felé, amit érzek. Sugárzom szét az Örök Szerelmet. És visszajön! Megjelenik mindenféle formában körülöttem. Egyre több új dolog bukkan fel az életemben; tárgyak, munkák, lehetőségek. És mindbe szerelmes vagyok. Ez nagyon jó, élvezem! De a szerelmem fiziailag miért nincs még mellettem?
- Ne sürgesd! Minden, ami veled s vele történik, egy folyamat része.
- Nem türelmetlenségből kérdezem. Kíváncsiságból.
- Fel kell épülnie bennetek olyan struktúráknak, amik fizikailag is elbírják az Örök Szerelmet. Ez nagyon nagy erő. Teremtő erő. Halhatatlanná tesz.
- … Akkor lehet, hogy csak több száz év múlva kerül sor arra, hogy fizikailag is megélhetjük? Pedig néha úgy érzem, nagyon közel van, pillanatokon belül megtörténik.
- Ha nem is pillanatokon belül, de heteken belül. Már nagyon erősek vagytok. Fizikailag is elbírjátok. Most már csak az utolsó simítások történnek meg.
- Mi hiányzik még?
- Erősödnötök kell. A belétek kódolt érzelmek felépítik majd testetek anyagában is a változást. Megtörténik majd. De az Út ezzel nem ér véget. Szükségessé válik, hogy ketten egymást támogatva (érzelmileg, tudásban és fizikailag is) haladjatok tovább. Már megmutattátok, mire vagytok képesek egyedül, Isten nélkül. Azt is megéltétek, Istennel együtt önMAGatokban mit tudtok létrehozni. Meg kell tanulnotok nemcsak az Ég-gel, a Föld-del is az együttműködést, és az Örök Szerelemre ezért lesz szükségetek. A változások előrehaladtak. Elkerülhetetlen a megnyilvánulás. Időben megtörténik majd. Jól érzed, hogy nagyon közel van.
- Addig még van valamilyen esemény, aminek be kell következnie?
- Esemény nincs. Földi nincs, csak égi. Ti ezt energiákban élitek meg. Folyik a beprogramozás a boldogságra.
- Értem. De jó!... Köszönöm, hogy beszéltél velem!
- Szívesen, bármikor…hiszen tudod…Szeretlek.
- Én is szeretlek téged.
Az új szerelem tükörképe a réginek. A régi ígéretesnek indult. Szenvedélyesen kezdődött, hamar ellobbant a láng, s jó esetben szeretetté szelídült.
Az új először taszít, mert hatalmas erővel közeledik, s ezzel ellenállást hoz létre, és fájdalmat. Az ellenállás mély szeretetbe fordul, s a láng fellobban s örökre ég. Mély, olthatatlan szerelemmé nemesül.

BESZÉLGETÉS SZERELMEMMEL

Philippa - 2009.04.20 14:16
Hívom a szellemét. Úgy érzem, valamiért beszélnünk kell. Nagy piros örvény van körülötte.
- Mi ez az örvény körülötted? – szólítom meg.
- A Szerelem Örvénye.
- Beleléptél?
- Még nem.
- Miért?
- Félek tőle.
- Félsz a Boldogságtól?
- Nem attól. Az illúzióktól.
- Félelmeddel megvalósítod, amitől félsz.
- Tudom. Le fogom vetkőzni.
- Hogyan?
- Te segítesz benne.
- Én?! Hogyan? Mikor?
- Most. Ezért jöttél. ÉN hívtalak, nem te engem.
- … Hm. Hogyan segíthetek?
- Azt csak te tudod.
- Add ide a kezed! És nézz a szemembe!
Megteszi.
- Szeretsz? – kérdezem tőle.
- Téged?
- Válaszolj, ne kérdezz!
- … Szeretlek …
- … Válaszolhattad volna azt is: szeretek. Szeretek valakit, valamit, Istent. De te ENGEM választottál. Azt mondtad, engem szeretsz. Miért?
- Mert ha téged szeretlek, nem valakit vagy valamit szeretek, nem Istent szeretem, hanem mindezt EGYÜTT, EGY-ben.
- Tudod, mit kell tenned, hogy ez megvalósulhasson a Világban is?
- Igen, tudom. Ugyanezt, mint itt. Hívni téged, a segítségedet elfogadni, figyelni rád, megfogni a felém nyújtott kezedet, szemeiden keresztül a lelkedbe nézni, és magamra ismerni benned. Ha magamra ismertem, felismerni benned mindent, mindenkit, Istent is. És felfedezni a szerelmet, mely kezdettől fogva ott van bennem, s te ennek egyik kivetülése vagy.
- Hmm…ez csodálatos.
- Igen, az. Egyetlen fordulaton, egyetlen felfedezésen múlik a boldogságom: hogy minden kezdettől fogva ott van bennem belül. Csak engedni kell, hogy kivetüljön.
Érzem az örvényt kettőnk körül. Érzem, hogy mindketten benne vagyunk. Hogy nem tudunk elszakadni többé egymástól, mert ez a centrifugális erő, ami az örvényben a Szerelem erejének mozgásából keletkezik, az egymáshoz présel bennünket.
Furcsa, itt nincsenek érzelmek. Itt csak a tapasztalati eszenciája található mindannak, amit lelkünk, s fizikai testünk által a tudatunk tapasztal.
Ami itt megtörténik, meg kell, hogy történjen velünk a fizikai világban is.
Ő rám néz. Érti a gondolataimat. Benne is megjelenik tudásként, ami bennem. Értjük, kettőnk egységétől függ, mikor tudjuk ezt megvalósítani az Anyagban. Hogy tudásunk, érzelmünk mekkora erőteret hoz létre kettőnk körül, s ez mennyire képes bemozdítani a körülöttünk lévő, Isten által nekünk adott Örök Szerelem energiáit.
Érzi, mennyire szükségem van rá érzelmileg, és én tudom, mennyire kell neki a szerelmem fénye. Egymáshoz, egymásba simul szellemünk. Már nem képes elengedni a másikat. Nincs is rá szükség. Az EGY-SÉG ideje jött el.
Legyen így, ha Isten is így akarja! Valósuljon meg az Örök Szerelem! Történjen meg a fizikai világban is ez velünk, ha meg kell történnie!
Legyen meg Isten akarata mint a Mennyben, úgy a Földön is!